Bociany online
home kamery online forum galeria kontakt ptasie kino
Bociany online
 

Bociany online Polska Bociani czat pod "Klekusiowem"- "Bocianoluby" zagnieżdzone na czacie piszą - niegrzecznym i cichociemnym mówimy stanowcze"NIE"! :) - Streaming online z kamery IP.
zobacz więcej

Bociany online Polska Łask- Bociany białe online w Łasku. Gniazdo zlokalizowane na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Kamera obrotowa IP z zoom optycznym x 10(pełny streaming przez www i dla telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych). Transmisja online z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Łomnica gm. Trzcianka - Bociany białe online w Łomnicy gm. Trzcianka, kamera na żywo (pełny streaming przez www-kamera obrotowa z zoom optycznym x 23). Transmisja online Flash Live Video z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Warzymice-Przecław
Streaming
Gniazdo w Warzymicach-Przecławiu.
Projekt realizowany przez portal Przeclaw24.pl
zobacz więcej...

Bociany online Polska Tomaszów Bolesławiecki - Projekt "Interaktywne gniazdko" czyli bociany białe widziane interaktywną kamerą z PTZ i zoom optycznym x 36, kamerą Full HD z zoom x 20 oraz statyczną kamerą HD. Gniazdo w Tomaszowie Bolesławieckim, Powiat Bolesławiec. Po okresie lęgowym transmisja z karmnika i paśników dla dzikich ptaków i zwierząt. Projekt realizowany przez firmę Usługi Ogólnobudowlane "Żuraw". Transmisje internetowe Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Strzelce k. Nałęczowa - Gniazda bocianów białych na terenie firmy "Fructus" zajmującej się skupem i sprzedażą przemysłowych ilości owoców i warzyw w Strzelcach k. Nałęczowa. Transmisja internetowa na żywo Flash Live Video/HTML5 z dwóch kamry IP HD. Jedna kamera skierowana jest centralnie do gniazda, a druga na panoramę.
Oprócz pary bocianów zajmującej gniazdo w sezonie lęgowym od 2012 roku, znajdują tu opiekę z różnych powodów poszkodowane bociany. Aktualnie w gniazdach przebywają 2 osobniki.
zobacz więcej na bocianiakraina.pl

Bociany online Polska Bystrzyca k. Lublina - Gniazda bocianów białych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolono-Wychowawczego w Bystrzycy k. Lublina. Zdalnie sterowana kamera zainstalowana została z inicjatywy i na zlecenie Starostwa Powiatowego w Lublinie w ramach projektu "Kajakiem po Wieprzu i Bystrzycy". Bociany białe widziane kamerą z PTZ i zoom optycznym x 23. Kamera zainstalowana jest na dachu byłego pałacyku położonego malowniczo nad rzeką Bystrzycą. Transmisja interaktywna Flash Live Video z kamry IP
zobacz więcej 

Bociany online Polska Przygodzice - Bociany białe online w Przygodzicach, kamera na żywo (pełny streaming przez www)
zobacz więcej

WorldCam

Bociany online Polska

zobacz gniazdo bocianie lub karmnik na żywo w Tomaszowie Bolesławieckim w pełnej rozdzielczości w technologii Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP
KONKURSY!!!


Bociany online Polska Czarnków -
Gniazdo w wielkopolskim Czarnkowie, kamera zainstalowana w Starostwie Powiatowym a obsługiwana przez firmę NetBase.pl
zobacz więcej...

Bociany online Polska Chyby - transmisja strumieniowa, bociany obserwowane w gnieździe od 3 lat. Kamera z podczerwienią. Gniazdo w Chybach.
zobacz więcej...

Bociany online Polska Wysoka - Webcam, obserwacja bocianów białych. Gniazdo w Wysokiej.
zobacz więcej...


Bociany online Polska
Szczecin - "Bociany przy kościele" - webcam.
Gniazdo w Szczecinie.
zobacz więcej...

Bociany online Polska Ustroń - "Bociany Integrują"
Webcam.
Gniazdo w Ustroniu.
zobacz więcej...

Bociany online Polska Żywkowo - "Warmińskie bociany"
Webcam.
Gniazdo we wsi Żywkowo.
zobacz więcej...

Bociany onlineBocian biały (Ciconia ciconia) jest ptakiem chronionym z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny środkowej i wschodniej Europy, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Azję środkową.
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jest jednakowe - głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi w kolorze czerwonym.

Bocian biały w Katalogu polskich ptaków Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, rybami, płazami, małymi gadami oraz drobnymi gryzoniami. W Polsce największe zagęszczenie populacji bociana stwierdzono na obszarach północno-wschodnich i wschodnich.

Gnieździ się na wysokich drzewach, często na słupach telegraficznych, kominach i dachach. Gniazdo, kolistego kształtu, osiąga 1,5 m średnicy. Samiec bociana białego przylatuje do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczyna naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazdo. Samica przylatuje kilka dni później. Znosi 3 - 6 jaj w dwudniowych odstępach, pisklęta wykluwają się z reguły po 35 dniach wysiadywania.

Biało opierzone młode pozostają w gnieździe ok. 60 dni, dopiero w ostatnim tygodniu odważając się jednak na pierwsze próby lotu. Pełną samodzielność uzyskują po 70 dniach.

Bociany zimują w południowej Afryce. Drogę długości 8 000 kilometrów przebywa w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Podczas lotu wiosłującego wykonuje prawie dwa uderzenia skrzydłami w czasie jednej sekundy.
(tekst, fot.: bocian.polska.pl)

 

Bociany Online
Bociany online
26/03/14
Pierwszy bocian online w Łasku
Gniazdo bocianów białych na terenie oczyszczalni ścieków i w sąsiedztwie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku

"Złap" bociany w Łasku przez Internet!

23/03/14
Pierwsze bociany online w Polsce
Gniazdo bocianów białych w miejscowości Nowy Kamień, Warszawa i Kraków

"Złap" bociany w Nowym Kamieniu, Warszawie i Krakowie przez Internet!

15/03/14
Tym wszystkim, którzy bocianów już doczekać się nie mogą, a oferta ZooFaktor jest za mała - polecamy online sikorki, szpaki lub inne ziarnojady i dziuplaki

Zobacz więcej - "złap" szpaka albo innego dziuplaka przez Internet!

13/03/14
Tych wszystkich, którzy już doczekać się nie mogą bocianów - zapraszamy do oglądania pupilków wybieranych przez internautów do ekspozycji na żywo w ZooFaktor

Zobacz więcej - "złap" swojego pupilka na żywo przez Internet!

11/03/14
Pierwszy bocian, pierwsze bociany - wspólnie z Gospodarzem "Klekusiowa" wielki konkurs ogłaszamy

Zobacz więcej - złap bociana i bociany przez Internet!

04/03/14
Lecą, lecą do Polski bociany, a my dla bocianolubów wiele wspaniałych niespodzianek mamy.

Pierwsza niespodzianka jest taka, że transmisja z Klekusiowa jako jedyna w Polsce i EU będzie dostępna w technologii 2D/3D.

Druga niespodzianka jest większa od pierwszej, bo nasze polskie bociany mają być bohaterami programów jednej z największych telewizji w... Kraju Kwitnącej Wiśni. Wśród głównych pretendentów do "planu filmowego" znalazło się... Klekusiowo.

Trzecia niespodzianka jest większa od dwóch pierwszych , a więc nie wypada się ze zwiastunem zbytnio spieszyć ;)

Zobacz lokalizację głównego bohatera dzisiejszej publikacji

05/09/13
Bocianica Ana przez Gospodarza Klekusiowa uratowana - Bocian, który żyje tylko dlatego, że pomógł mu człowiek.
więcej informacji

12/06/13
Klucie bocianów w 3D - "Klekusiowo" online w 3D - Przekaz online w technologii 3D, który umożliwi pełniejszą i dokładniejszą obeserwację procesu wykluwania się bocianich piskląt i ich rozwoju. Start przekazu 3D z "Klekusiowa" w dniu 16.06.2013.
więcej informacji

24/04/13
Bieliki online - unikalna natura online - orły bieliki na żywo w sieci Internet. Transmisja internetowa na platformie Flash Live Video pod auspicjami Komitetu Ochrony Orłów.
więcej informacji

23/04/13
Orlik ptak jakich mało - unikalna natura online - orliki grubodziobe na żywo w sieci Internet. Transmisje Internetowe 2D/3D na platformie Flash Live Video pod auspicjami Stowarzyszenia Ptaki Polskie.
więcej informacji

22/04/13
Jerzyk - najszybszy ptak świata - jerzyki na żywo w sieci Internet. Transmisja Internetowa na platformie Flash Live Video z budek lęgowych zamontowanych w Szczecinie.
więcej informacji

21/04/13
Szpak to piękny ptak - szpaki na żywo w sieci Internet. Transmisja Internetowa na platformie Flash Live Video z budek lęgowych zamontowanych na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w miejscowości Rudy.
więcej informacji

05/04/13
Jak pomóc bocianom
"Bocianów nie da się nakarmić, rzucając im jedzenie jak kurom. Jak zrobić to najlepiej? Radosław Fedaczyński z Lecznicy dla Zwierząt ADA radzi"
Więcej informacji

Oni pomagają w Lublinie

01/04/13
"Teleportacja" i "iNos" - Rzeczywista "teleportacja" oraz "Internetowy nos" pozwalają się przemieszać i przesyłać przez Internet zapachy z gniazd w Tomaszowie Boleslawieckim i Łomnicy
iNos info (pdf)

29/03/13
Pierwszy bocian online w Polsce - Warszewo
więcej informacji
07/03/13
Ratujmy bociany!
więcej informacji

06/03/13
"Lecą, lecą do Polski z ciepłych krajów bociany, a my z Gospodarzem "Klekusiowa" fantastyczny konkurs ogłaszamy!
zobacz więcej

ArchiwumBociany online
Polska jest europejską ostoją bociana białego. Co roku przylatuje do nas ok. 50 tysięcy par ze 160 tysięcy żyjących na świecie. Znaczna część polskiej populacji bociana żeruje w dolinach i rozlewiskach rzek Warmii, Mazur i Podlasia.

 

 
Copyright © 2007-2015 Grupa iTTv®
Projekt bociany online powstał z inicjatywy i pod auspicjami Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP)
Strona główna | Kamery | Forum | Galeria | Konkursy | Kontakt


Nota prawna

Kosmetyki samochodowe, auto detailing samochodowe kosmetyki