Bociany online
home kamery online forum galeria kontakt ptasie kino
Bociany online
 

Bociany online Polska Klekotownia czatuje i nadaje online- "Bocianoluby" zagnieżdzone na czacie piszą - niegrzecznym i cichociemnym mówimy stanowcze"NIE"! :) - Streaming online z kamer IP.
zobacz więcej

Bociany online Polska Łask- Bociany białe online w Łasku. Gniazdo zlokalizowane na terenie miejskiej oczyszczalni ścieków. Kamera obrotowa IP z zoom optycznym x 10(pełny streaming przez www i dla telefonów komórkowych oraz innych urządzeń mobilnych). Transmisja online z kamery IP
zobacz więcej

Bociany online Polska Nowe bocianie forum i czat - Specjalnie dla bocianolubów nowe forum i czat
zobacz więcej

Bociany online Polska

zobacz gniazdo bocianie na żywo w Gminie Borowa w pełnej rozdzielczości w technologii Flash Live Video/HTML5 online z kamery IP

Bociany online Polska Rakowo-Czachy - Jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce i UE - dla miłośników natury wielka niespodzianka w postaci transmisji online z gniazda bocianów białych, pod które podchodzi dzika zwierzyna. Bociany online w Rakowo-Czachy, Gmina Piątnica, powiat łomżyński, województwo podlaskie. Transmisja online realizowana jest za pomocą kamery IP. Jest to kamera z dźwiękiem, zoom optycznym i doświetlaczami podczerwieni, które emitują światło neutralne dla zwierzą i ptaków. Transmisja internetowa z gniazda bocianów białych w Rakowo-Czachy realizowana jest w ramach projektu "Ochrona bociana białego w dolinach rzecznych wschodniej Polski"
transmisja online

Bociany online Polska Łask - Bociany białe online na terenie oczyszczalni ścieków w mieście Łask. Kamera na żywo z zoom optycznym, streaming live - transmisja online HLS
zobacz więcej

Bociany online Polska Gmina Borowa - Gmina Borowa i Publiczne Gimnazjum w Pławie zapraszają na transmisje online z gniazda bocianów białych. Transmisje internetowe Flash Live Video/HTML5 online z kamer IP. Kamera z dźwiękiem i zoom optycznym.
zobacz więcej

Bociany onlineBocian biały (Ciconia ciconia) jest ptakiem chronionym z rodziny bocianowatych. Zamieszkuje tereny środkowej i wschodniej Europy, Półwysep Pirenejski, Półwysep Bałkański, a także północną Afrykę, Azję Mniejszą i Azję środkową.
Osiąga 100 cm długości i 200 cm rozpiętości skrzydeł. Samica jest nieco mniejsza od samca. Upierzenie obu płci jest jednakowe - głowa, tułów i brzuch białe, lotki skrzydeł czarne, dziób i nogi w kolorze czerwonym.

Bocian biały w Katalogu polskich ptaków Występuje na nizinnych terenach wilgotnych, z grupami drzew i niezbyt wysoką roślinnością, często w pobliżu osad ludzkich. Odżywia się drobnymi bezkręgowcami, rybami, płazami, małymi gadami oraz drobnymi gryzoniami. W Polsce największe zagęszczenie populacji bociana stwierdzono na obszarach północno-wschodnich i wschodnich.

Gnieździ się na wysokich drzewach, często na słupach telegraficznych, kominach i dachach. Gniazdo, kolistego kształtu, osiąga 1,5 m średnicy. Samiec bociana białego przylatuje do gniazdowiska w marcu lub kwietniu i zaczyna naprawiać i powiększać ubiegłoroczne gniazdo. Samica przylatuje kilka dni później. Znosi 3 - 6 jaj w dwudniowych odstępach, pisklęta wykluwają się z reguły po 35 dniach wysiadywania.

Biało opierzone młode pozostają w gnieździe ok. 60 dni, dopiero w ostatnim tygodniu odważając się jednak na pierwsze próby lotu. Pełną samodzielność uzyskują po 70 dniach.

Bociany zimują w południowej Afryce. Drogę długości 8 000 kilometrów przebywa w ciągu czterech miesięcy, pokonując dziennie maksymalnie 200 kilometrów. Podczas lotu wiosłującego wykonuje prawie dwa uderzenia skrzydłami w czasie jednej sekundy.
(tekst, fot.: bocian.polska.pl)

 

Bociany Online
Bociany online
21/03/15
Jeden z pierwszych bocianów, które przyleciały z Afryki do Polski na sezon lęgowy 2015 wylądował pierwszego dnia wiosny w... Tomaszowie Bolesławieckim, który przez bocianolubów zwany jest "Klekusiowem"

więcej informacji

19/02/15
Gwiazdy w sieci. Bociany w oku kamery

więcej informacji

17/02/15
Będzie wczesna wiosna czy urodzaj na... dzieci?.

więcej informacji
film

14/02/15
Bociany w Polsce w sezonie lęgowym oraz w zimie online.
Transmisje strumieniowe na żywo z dwóch kamer IP HD zainstalowanych przy gniazdach bocianów białych na terenie firmy "Fructus" zajmującej się skupem i sprzedażą przemysłowych ilości owoców i warzyw w Strzelcach k. Nałęczowa.

więcej informacji

10/02/15
Bociany w... śniegu

więcej informacji

15/10/14
Tadziu i Maciek - bociany w Polsce w zimie online

więcej informacji

21/09/14
Nie wszystkie bociany odleciały do ciepłych krajów - jeden z nich został w "Klekusiowie".
Tadziu - bocian w Polsce w zimie online

więcej informacji

31/05/ - 01/06/14
Przychodzi bocian w Dzień Bociana Białego do... kościoła w Piaskach - Tylko ksiądz proboszcz wie czy do spowiedzi czy dać na zapowiedzi ;)

więcej informacji

10/05/14
Klucie bocianów w 3D HD - "Klekusiowo" online w 3D HD - Przekaz online w technologii 3D HD, który umożliwi pełniejszą i dokładniejszą obeserwację procesu wykluwania się bocianich piskląt i ich rozwoju. Bociania telewizja online w 3D oraz HD

więcej informacji

23/04/14
W bocianich gniazdach i budkach lęgowych szpaków pierwsze jaja, a do Kwidzynia zawitały pierwsze pustułki online

"Złap" pustułki w Kwidzynie przez Internet!

04/04/14
W modzie bociany, orły, orliki, żubry, sokoły, żółwie i foki, a w trendzie... jerzyki.
Transmisja online z życia jerzyków w Szczecinie jest jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju, UE i świecie.

"Złap" jerzyki w Szczecinie przez Internet!

31/03/14
Pierwszy bocian online w Łomnicy
Po "Klekusiowie" kolejne gniazdo bocianów białych z podglądem online ma już swojego pierwszego lokatora

"Złap" bociany w "Klekusiowie" i Łomnicy przez Internet!

ArchiwumBociany online
Polska jest europejską ostoją bociana białego. Co roku przylatuje do nas ok. 50 tysięcy par ze 160 tysięcy żyjących na świecie. Znaczna część polskiej populacji bociana żeruje w dolinach i rozlewiskach rzek Warmii, Mazur i Podlasia.

 

 
Copyright © 2007-2015 Grupa iTTv®
Projekt bociany online powstał z inicjatywy i pod auspicjami Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków (PwG OTOP)
Strona główna | Kamery | Forum | Galeria | Konkursy | Kontakt


Nota prawna

Kosmetyki samochodowe, auto detailing samochodowe kosmetyki